Δεν ήταν ο “πραγματικός” ΓΣΑ

banner2016-17Για το πρωτάθλημα Γυναικών της Β Εθνικής κατηγορίας διεξήχθη στο κλειστό του Αργους το ματς ΓΣΑ και Ποσειδώνα Λουτρακίου με νικήτρια τη φιλοξενούμενη ομάδα με 1-3 σετ.  Το Λουτράκι έδειξε ότι δίκαια βρίσκεται σε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας και με τη νίκη του αυτή κυνηγά τη Παναχαική. Αντίθετα ο ΓΣΑ έδειξε και προτερήματα αλλά και μειονεκτήματα και παρέμεινε μετά την ήττα αυτή στη τρίτη θέση. Στο 1ο σετ οι αθλήτριες της Ψυχογιού ήσαν διστακτικές και με πολλά λανθασμένα σέρβις έδωσαν τη πρωτοπορία στο Λουτράκι. Στο β σετ το Λουτράκι ξεθάρρεψε και βελτίωσε κι αλλο την απόδοσή του κάνοντας το 0-2. Στο γ σετ ο ΓΣΑ ξύπνησε και έδειξε τι πραγματικά αξίζει νικώντας με μεγάλη διαφορά. Στο 4ο σετ οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν δυνατά αλλά ο ΓΣΑ δεν κατάφερε να ισοφαρίσει χάνοντας πολλές μάχες στο φιλέ.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα ΑΟ ΑΚΡΙΤΑΣ – ΓΣΜ ΛΥΚΑΙΑ 3-0  και  ΓΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ 0-3