Μια ήττα και μια νίκη.

Αρατος Κιάτου – ΓΣΑ 3-0  Πρωτάθλημα Ανδρών Β Εθνικής

Δυστυχώς δεν κατάφερε η ανδρική ομάδα του ΓΣΑ το Σάββατο 28 Ιαν να κυνηγήσει ένα καλό αποτέλεσμα στο γήπεδο του Κιάτου και να διατηρήσει καλές προοπτικές για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Έχασε με 3-0 διότι δεν έπιασε καλή απόδοση στην άμυνα και σε συνδυασμό με αρκετά χαμένα σέρβις βρέθηκε από την αρχή να κυνηγά τον Αρατο στο σκορ. Παρά τις αλλαγές του κόουτς Κατσαρού η πορεία προς την ήττα δεν άλλαξε γιατί το ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και στα υπόλοιπα σετ. ΧΟΡΗΓΟΙ-Α4-02 νεο

ΓΣΑ – ΑΟ Φαριδος Παίδων 3-2

Σήμερα Κυριακή 29-Ιαν η ομάδα Παίδων του ΓΣΑ αντιμετώπισε στο Κλειστό του Αργους την νεο-σύστατη ομάδα ΑΟ Φάριδος από τη Λακωνία. Το ματς ξεκίνησε με τους αθλητές του ΓΣΑ να πέφτουν από λάθος σε λάθος και να χάνουν το πρώτο σετ με 13-25!!. Στο δεύτερο σετ ο κόουτς Κατσαρός έκανε αλλαγές που εν μέρει λειτούργησαν αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν τη κατάσταση και έτσι έγινε το 0-2 με 20-25 εν μέσω πανηγυρισμών των αντιπάλων. τίποτα δεν φαινόταν να λειτουργεί σωστά στην ομάδα ούτε το σέρβις ούτε η υποδοχή ούτε οι πάσες ούτε οι επιθέσεις. Στο τρίτο σετ οι αθλητές του ΓΣΑ – βλέποντας μπροστά τους την επερχόμενη ντροπιαστική ήττα – έβαλαν τα δυνατά τους και πήραν το τρίτο σετ 25-23!!. Με θάρρος και βελτιωμένη απόδοση έγινε το 2-2 στο 4ο σετ εν μέσω πολλών διακυμάνσεων του σκορ. Το 5ο σετ δεν ήταν για καρδιακούς. Ξεκίνησε και πάλι αρνητικά για το ΓΣΑ με 0-4, 6-8, 8-10, αλλά εκεί ο ΓΣΑ πρόσεξε την άμυνα του και τις επιλογές στη επίθεση και ισοφάρισε 11-11. Η συνέχεια δεν μπορεί εύκολα να περιγραφτεί σε κείμενο. Ίσως το σκορ τα λέει καλύτερα: 12-12, 13-13, 14-14, 15-15, 16-16, 17-17, 18-17, 19-17 και λήξη εν μέσω έξαλλων πανηγυρισμών.  Συγχαρητήρια αξίζουν στην ομάδα του ΑΟ Φάριδος που έδειξε ένα πολύ καλό σύνολο χωρίς μάλιστα να έχει τη δυνατότητα να προπονείται σε κλειστό γήπεδο συχνά.  Δείτε εδώ το τέλος του αγώνα https://www.facebook.com/andreas.zouglis/videos/10208290594527891/