Ξεκίνησε με το δεξί η ανδρική ομάδα του ΓΣΑ

Με το δεξί ξεκίνησε ο ΓΣΑ Ανδρών στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής κατηγορίας παίρνοντας το τρίποντο με αντίπαλο τον ΑΣΠ Ερμή Πατρών. Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο ΔΑΚ Αργους για τη πρώτη αγωνιστική και ο ΓΣΑ νίκησε με 3-0 σετ. Η ομάδα του Γιώργου Κατσαρού ξεκίνησε στο πρώτο σετ με φόρα με πολύ καλή απόδοση σε άμυνα και επίθεση φτάνοντας εύκολα σχετικά στο 25-13. Στο δεύτερο σετ το ματς έγινε πιο ενδιαφέρον με το ΓΣΑ να προηγείται σταθερά αλλά τον Ερμή να ακολουθεί σε κοντινή απόσταση (σκορ 25-21). Στο τρίτο σετ η ομάδα του Αργους
χαλάρωσε και οι παίκτες της βρέθηκαν πίσω στο σκορ 2-8 και 15-17 αλλά με πολύ καλό σέρβις του αρχηγού Παναγιώτη Σχίζα και τις επιτυχημένες επιθέσεις των έμπειρων Παναγιώτη Μπίσκου και Κωστή Μπίκου ο ΓΣΑ ισοφάρισε και πήρε το σετ με 25-21 φτάνοντας στη νίκη. Η ομάδα του Ερμή είχε περιόδους καλής απόδοσης αλλά εξαιτίας απουσιών παικτών δεν μπόρεσε να τη διατηρήσει σε όλο το ματς. Η εξέδρα βοήθησε αποφασιστικά το ΓΣΑ να φτάσει στη νίκη διότι δεν σταμάτησε να ενθαρρύνει τους παίκτες σε όλο το ματς. ΓΣΑ (Κατσαρός): Σχίζας, Μπίσκος, Μπίκος, Καραμήτσας, Καραργύρης, Σκουντούμης, Αργυρόπουλος, Νικολίτσας, Μπούκουρας, Μακρής, Κατσίρης, Παναγιωτόπουλος, Ιωάννου, Μπίζιος.