Ισπανία – Ισραηλ 3-0 και η Ισπανία στη 2η θέση

ΧΟΡΗΓΟΙ-Α4-02Η Ισπανία έχοντας χάσει τη προηγούμενη ημέρα από την Ελλάδα ήξερε ότι έπρεπε να κυνηγήσει μια καθαρή νίκη με 3-0 αλλιώς δεν θα είχε πιθανότητες για τη δεύτερη θέση. Οι Ισπανοί με αλλαγές στη σύνθεσή τους ξεκίνησαν από την αρχή με ελάχιστα λάθη στην άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση με αποτέλεσμα να πάρουν το πρώτο σετ κάμπτοντας την αντίσταση του Ισραήλ. Στο δεύτερο και 3ο σετ το Ισραήλ έδειχνε ανήμπορο να βρει λύσεις στην επίθεση και έτσι το ματς τελείωσε εύκολα 3-0 και μόνο ντέρμπυ δεν ήταν. Η Ισπανία με τη νίκη της αυτή έφτασε στους 4 βαθμούς και περίμενε την ήττα της Ελλάδας για να σιγουρευτεί. Το Ισραήλ προφανώς έκανε με την Ελλάδα το καλύτερό τους παιχνίδι και τέτοια απόδοση δεν έπιασε πάλι δυστυχώς για την Ελληνική ομάδα.